Biomimetika - technologija, pasiskolinta iš gamtos

Biomimetika - tai technologija, išmokta iš gamtos. Pagrindinis jos tikslas, išsiaškinti gamtoje vyraujančius principus ir perkelti atradimus technologiniam panaudojimui. Koncernas Sto jau užsiima biomimetika jau daugiau nei kelis dešimtmečius ir skiria didelę dalį tyrimui skirtų lėšų būtent šiai perspektyviai sričiai. Vienas iš naujausių Sto kūrinių, paremtų gamtos kopijavimu - tai superhidrofobiniai, vandenį drenuojantys dažai medienai StoColor Dryonic ! Šis efektas atrastas tyrinėjant Namibijos dykumoje esančio vabalo gebėjimą surinkti iš oro esančią drėgmę ant savo kiauto bei ją sėkmingai nukreipti vandens pavidalu nuo kiauto sau ant galvos. Šis efektas susideda iš dviejų principų. Ant kiauto randasi gumbeliai, kurie yra hidrofiliniai (molekulės savybė sąveikauti su vandens molekulėmis sudarant vandenilinius ryšius), todėl ore esančią drėgmę jie paverčia vandens lašeliais, kurie lengvai nuteka per kiauto vietas tarp gumbelio, kurie yra hidrofobiniai (molekulės savybė atsiskirti nuo vandens molekulių vandeniniame tirpale. Hidrofobinės medžiagos nėra linkusios sąveikauti su vandeniu. Tirpaluose suformuoja atskirus sluoksnius ar miceles). Šią technologiją Sto pritaikė ir pirmiesiems pasaulyje medienos dažams StoColor Dryonic Wood - pasižymintiems hidrofilinėmis ir hidrofobinėmis savybėmis.

StoColor Dryonic Wood® - ypatinga apsauga nuo drėgmės bei žaliavimo (mikroorganizmų augimo ant paviršiaus)

Dėka pritaikyto iš gamtos efekto, medienos dažai StoColor Dryonic Wood® ore esančią drėgmę ar lietų akimirskniu suakumuliuoja ant taškų, esančių ant paviršiaus ir akimirksniu nuo jų ir viso likusio paviršiaus nudrenuoja drėgmę, pavirtusią vandens lašeliais, taip užkirsdami galimybę laikytis vandeniui ant paviršiaus. Vanduo, tai pagrindinis maisto šaltinis mikroogranizmams kaip sąmanos, grybelis ir pan., todėl esant sausam paviršiui, ant medienos negali veistis mikroorganizmai.

Ypatingas dažų ilgaamžiškumas ir mechaninis bei temperatūrinis atsparumas

StoColor Dryonic Wood® dažai medienai turi specialią apsaugą nuo UV spindulių (Sunblock technology). Ši apsauga, esanti specialiuose pigmentuose bei prieduose, apsaugo dažo sluoksnį nuo pavojingų UV spindulių ir išlaiko dažų funkcionalumą bei plėvelės storumą bei užtikrina maksimaliai ilgą dažų tarnavimo periodą. Speciali molekulių surišimo technologija bei didelis kiekis grynos rišamosios medžiagos užtikrina ypatingai didelį mechaninį paviršiaus atsparumą. Tai reiškia, kad net nubraižytas paviršius išlaiko visas dažų savybes, nes tai nėra produktas, kurio apsauga yra tik paviršinė plėvelė, kuri po kelių metų išnyksta nuo UV ir mechaninio poveikio.
X-black technologija užtikrina, kad paviršius niekada neįkais daugiau nei 65 laipsnius pagal Celsijų Ši techologija užtikrina, kad fasadai nuo aukštos paviršiaus temperatūros nepradėtų judėti, skylinėti ir deformuotis.

Visada gražus ir ryškus fasadas

StoColor Dryonic Wood® yra specialūs priedai, neleidžiantys medžio sudėtinėms dalims kaip sakai ar ligninas iškilti į paviršių ir sudarkyti dažų spalvą ir struktūrą. Tuo pačiu šie dažai yra visiškai matiniai ir išlaikantys medienos struktūrą, todėl puikiai atkartoja medienos struktūrą ir atrodo ypatingai patraukliai.

Paviršiaus purškimas dažais - laiko bei medžiagų ekonomija

StoColor Dryonic Wood® yra puikiai suderinti ir paruošti dažų purkšimui ant paviršiaus. Šiuo būdu aplikuojant dažus ant paviršiaus jūs sutaupysite ne tik laiko bet ir padengsite paviršių tolygiau, ko pasekoje sąnaudos bus kur kas mažesnės nei aplikuojant voleliu!

StoColor Dryonic Wood® turi visas geriausias savybes, kuriomis turi pasižymėti dažai medienai!

 • Biomimetikinis efektas (technologija iš gamtos)
 • Izoliuoja medieną, neleidžia keistis spalvai ir struktūrai
 • Nebijo UV spindulių
 • Išsaugo medienos struktūrą
 • Yra elastingi
 • Puikios dažų pasiskirstymo paviršiuje savybės
 • Mažiau darbo žingsių aplikuojant
 • Sunblock paviršiaus apsaugos nuo UV technologija
 • X-black technologija - apsauga nuo paviršiaus įkaitimo
 • Inkapsuliuota papildoma apsauga nuo mikroorganizmų formavimosi ant paviršiaus
 • Hidrofobiškumas oro drėgmei (kondensatui) ir vandeniui
 • Ypatingai mechaniškai atsparūs
 • Lengvai valomas paviršius

Yprastų dažų vandens pasišalinimas nuo paviršiaus                                    StoColor Dryonic dažų vandens pasišalinimas nuo vandens